Drodzy gracze,

w najbliższy czwartek (02.09.2010) na polskie serwery Metin2 zostanie wprowadzona nowa mapa - drugi poziom Groty Wygnańców! Aby wejść na nową mapę trzeba będzie przejść przez portal znajdujący się za Lodową Wiedźmą. Na nowym terenie znajdziecie nie tylko potężne potwory, ale również dwa nowe bossy oraz dwie nowe misje.

Życzymy miłej gry,
Zespół Metin2.

Kilka odpowiedzi:

1. Dlaczego na polskim forum Metin2 nie było żadnej oficjalnej informacji o stronie http://beta.metin2.com?
Serwer ten powstał dla wszystkich wersji językowych gry Metin2 (opublikowanych przez firmę Gameforge). Zaproszenia otrzymali liderzy najlepszych (top1) gildii ze wszystkich serwerów. Gdyby pojawił się oficjalny post, to zapewne 90% społeczności stanowiłby kraj, który otrzymał tę informację jako pierwszy.

2. Czy będzie smok?
Smok będzie, jednak jeszcze nie teraz. Teraz bossy to teoretycznie jeden boss - Generał Setaou - występujący w dwóch wersjach: jednej słabszej drugiej silniejszej. Drop z nich będzie raczej kiepski, ale zrozumiecie dlaczego tak jest przy następnej aktualizacji Groty Wygnańców.

3. Misje...
Zostaną dodane dwie misje. Pierwsza to standardowy quest-zbieracz (coś podobnego do cyklu questów od biologa) na poziom 94 (od NPC Seon-Pyeong), druga misja związana jest z dwoma duchami, które znajdują się na drugim poziomie groty.

4. Kiedy HS3?
Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, trzecia wersja HackShield została już wprowadzona na wersji Metin2 UK. Jeżeli miałbym obstawiać kiedy to rozwiązanie zostanie wprowadzone również na wersję PL, to powiedziałbym, że za około 2-3 miesiące. Wiem, że to sporo czasu, jednak dodanie takiej 'aktualizacji' wymaga czasu.

5. Czy będzie jakieś ograniczenie (wejście na 2. poziom Groty)?
Podczas wchodzenia na 2. poziom Groty Wygnańców nie będzie żadnych wymagań poziomowych. Jednak, należy pamiętać, że aby dostać się na drugi poziom, najpierw będzie trzeba przejść pierwszy poziom Groty.

6. Czy planujecie zwiększyć maksymalny poziom postaci?

Taka możliwość jest rozważana i prawdopodobnie - prędzej czy później - zostanie wprowadzona. Jednak nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty.