+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Piątek trzynastego

 1. #1
  Alexi Fox
  Senior Member Alexi Fox is on a distinguished road

  Piątek trzynastego

  Team Manager Xaar informuje:

  Cytat Napisał wikipedia
  Piątek trzynastego jest uznawany za dzień pechowy w krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i portugalskojęzycznych. Taki sam status posiada w takich krajach jak: Polska, Estonia, Niemcy, Finlandia, Austria, Irlandia, Szwecja, Dania, Słowacja, Norwegia, Czechy, Słowenia, Bułgaria, Islandia, Belgia i Filipiny.

  Istnieje nieuzasadniony pogląd, że feralność tej daty bierze początek od faktu, że w ten dzień aresztowano Templariuszy, kłamliwie oskarżonych przez króla Francji Filipa IV m.in. o herezję, sodomię i bałwochwalstwo (w rzeczywistości był on u nich ogromnie zadłużony i chciał się pozbyć wierzycieli). Według tej hipotezy Ostatni Wielki Mistrz Zakonu, Jacques de Molay, tuż przed spłonięciem na stosie przeklął Filipa IV i papieża Klemensa V, a rok później obaj nie żyli. Przekonanie o pechowości tej daty pojawiło się dopiero na początku XX w.
  (źródło: wikipedia)

  Aby przełamać ten przesąd, postanowiliśmy umilić Wam jutrzejszy (13.08.2010) dzień. (on jest już dzisiaj;p). Od godziny 16:00 do godziny 23:00 na wszystkich polskich serwerach będzie aktywny bonus serwerowy +20% EXP.

  Niestety Kowal odmówił współpracy, więc nie można liczyć na większe szczęście podczas korzystania z jego usług. ^^

  Życzymy miłej gry,
  Zespół Metin2.
  ''A śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie pokonany...''
  Ja Wiem Wszystko...

 2. #2
  IluminatI
  Member IluminatI is on a distinguished road
  O dzięki :P nigdy nie myślałem o historii tego zabobonu. Ale ciekawa jest jeszcze historia Iluminatów Jak czytaliście książkę Anioły i Demony autorstwa Dan Brown to jesteście wtajemniczeni

+ Odpowiedz na ten temat